lg_BLOG.jpg (1612 bytes)

BLOG 2019

Synchronicita pro tuto dobu

2.
Společná Evropa je skvělá myšlenka, ale ralizace je tristní. Myslím, že problémy zde přibudou a stav se bude řešit. Řešení ovšem nepřinesou ti, kteří nyní vládnou. Potíž je v tom, že nemohou předložit žádnou programovou vizi, která by jako společenská smlouva byla přijata. Nemohou přiznat skutečný stav věci, to by byl únik informací a riziko vyvolání chaosu. Proces změn bude tedy evoluční a nápravu provedou až příští generace, možná se ještě nenarodily.
Rozhodující bude udržení míru. Jsou zde zájmové skupiny a jednotlivci, kteří mají snahu válku vyvolat nebo si ji alespoň přejí. Mají pocit křivdy ze strany společnosti. Proti nim stojí naprostá většina lidstva, která má představu, co to válka je a jak by mohla probíhat. Máme velké stěstí v tom, že nám na konci války v srpnu 1945 ukázali, jak velké utrpení  atomové zbraně působí. Moc si přeji, aby k žádné válce nikde ve světě nedošlo.
Kauzální vliv má tři úrovně. Pokud je slabý, nezpůsobí změnu a ani se neuvažuje. Pak je akční úroveň, něco jako "pracovní bod". Ten má kauzální následky a je dobré ho včas rozpoznat a na jeho možný vliv reagovat. Pak je zde vliv rozhodující, ten má sílu ostatní vlivy překonat takže ty se neuplatní. Zde mám snahu rozpoznat kauzální vliv rozhodující a akční. Z toho pak budu mít snahu odhadnout jejich synchronicitu. To může udělat každý a zařídit se podle toho, třeba tím, že postaví káď na zachycování vedy z deště. Jsou zde však profíci, kteří stále hledají vlivy a odhadují možné změny. Občas nám něco řeknou.
Nač jsem ještě zapomněl? Aha, imigrace. K nám se imigranti nehrnou a důvodů je více. Někdo se rozhodl kvůli nižší životní úrovni, jiní kvůli možnostem, které jsou lepší jinde. Zde je také stopa po mediální manipulaci, která islám nijak nešetřila a ukazovala jejich životní styl, prosazování víry a moci, chování k ženám a právo šária všude tam, kde se islám prosadil. Jsou národy, které máme rádi a jiné, které rádi nemáme.   
Jaký vývoj imigrace lze očekávat? Část se zapojí, větší počet však bude žít z příspěvků. Evropští páni je pozvali, aby zde prosadili islámské hodnoty a zastavili rostoucí vliv humanismu, pacifismu a mnoha dalších směrů nekompatibilních s jeruzalémskými sektami. Tito lidé však přišli z prostředí problematického a válečného do prostředí, kde je život snazší, i když ne ideální podle jejich představ. Určitě nebudou mít snahu si svoji situaci kazit návratem k horším podmínkám, pokud k tomu nebudou přinuceni násilím.
Nedávno proběhly volby do Evropského parlamentu. I když se ozývají hlasy, že nelze nic prosadit a že poslanci při hlasování zvedají ruce proti našim zájmům, zájem o zvolení je velký. Důvodem bude nejspíš velmi dobré finanční ohodnocení. Tam se mají dobře, u nás politici čelí skandálům, sankcím i vězení.
Snažil jsem se vypsal vlivy, které se uplatní v synchronicitě, aby spolu s dalšími vlivy změnily společnost a tím i náš život. Vycházel jsem z mediálního obrazu, i když vím, že ani jedna ze zpráv není zcela pravdivá. Je jisté, že další důležité procesy jsou skryté, aby mohly dál působit a nebyly zastaveny. Můžeme je tušit a věřit, že budou mít dobrý vliv.
Poslední řádek je zde pro snahu odhadnout synchronicitu jevů a vlivů. Vliv státu je oslaben od doby volebního patu kdysi v roce 1994 a Opoziční smlouvou po roce 1998. Je to důležitý předpoklad pro vývoj ve společnosti, umožňuje prosazování nových prvků do existenčních podmínek. Očekávám tedy, že zde na našem území a na území Visegradské čtyřky vznikne nový správní model, který se během asi 3 století dokončí a prověří. Pak očekávám kolaps západního světa, který již ve Francii začaly žluté vesty. Západní svět pak nový model nejspíše přijme.
začátek
.
-