HASNA

Jaký si přeji mít vztah?

.
Můj článek je součástí mých snah najít si kamarádku, se kterou bych si dobře rozuměl a se kterou bychom si prožili krásné zážitky. Dříve mi osud říkal: však máš Věru, tak co sháníš? Na takové doporučení jsem reagoval krajně podrážděně, neboť mám celou řadu výhrad k manželskému vztahu v tomto případě, ale také zcela obecně. Naše představa o partnerském vztahu vychází z křesťanských a je opakovaně a důsledně představována jako jediná správná. To je naše neštěstí.
Já si nerozumím s muži, mužská zábava mi nic neříká, možná jsem málo akční. Starost o rodinu mi také nic neříká. Měl jsem postupně asi čtyři kamarádky a s těmi jsem si užíval lásku, přírodu a dobré jídlo. Náše vztahy skončily tím, že jedna se vdala, jedna zemřela, pak jsem přišel o bydlení a odešel daleko, odešel jsem ze zaměstnání nebo se ona odstěhovala. To bylo dříve, kdy jsme ještě byli sociálně zajištěni. Poslední vztah předběhl dobu, žili jsme jako dva spolubydlící, společně jsme si zajistili bydlení a stravu, ale jinak si žil každý sám, podle svého zcela svobodný. Osvědčilo se to a lze to doporučit všem: se svým partnerem-kou si zajistěte vše, co musíte řešit společně, spravedlivé finanční příspěvky do společného fondu, ale ponechte si ve vztahu svobodu a o zbytku financí si rozhodujte každý sám. Všeho s mírou, to se týká i vztahu.  
Nejvíce bolesti a trápení ve vztahu způsobil partnerům požadavek věrnosti. Manželství není vztah, je to jen legislativní úprava vztahu. Současná legislativa je pro manželství likvidační, mnoho manželství se kvůli zákonům o manžeství rozešlo a mnoho páru kvůli tomu manželství odmítlo. Mnoho manželství také soudně rozdělilo majetek ve snaze vyhnout se odpovědnosti za dluhy manžela-ky. Každý vztah drží pohromadě na základě názorové shody, společných zájmů a snaze žít stejným životním stylem. Dalším pojítkem jsou děti a společná odpovědnost. Kdo má v partnerském vztahu vše, co potřebuje a co si přeje, pak nemá potřebu hledat jinde. Kdo je ve vztahu frustrovaný, ten vztah opouští. Buď rezignuje nebo nevěrný. Platí zásada: co nemáš doma, to musíš hledat jinde.  
Problém bývá také s nahotou, láskou, erotikou a sexem. Jsme každý jiný a sešli jsme se zde z různých kulturních a ideových prostředí. Neexistuje sjednocující partnerská ideologie a ta, která je nám předkládána jako jedině správná, spíše rozděluje, než aby sbližovala. Víme a souhlasíme, že jeden z partnerů potřebuje lásku a sex více a druhý méně, ale rozdíly mohou být ve vztahu ještě větší. Například jeden se rád vystavuje nahý a druhý se děsí toho, že ho někdo v soukromí spatří oblečeného, natož v negližé. Do vztahu by měli vstupovat souvěrci se shodnými představami o životě, životními hodnotami a zájmy. Já také hledám souvěrce. Jako by osud ke každému alternativnímu jinověrci do vztahu přidělil hlídače.  
Když tedy se obrátím k ženě se zájmem o vztah, tak mám představu, že se jednou nebo dvakrát do měsíce sejdeme za účelem prožití pěkného zážitku. Jaký ten zážitek bude, to záleží na přání nás obou. Však nemusíte čekat, milé a krásné ženy, až vás oslovím, oslovte mne samy. Budu vás hladit líbat, objímat, tisknout se a pak se můžeme dohodnout na ještě odvážnější zábavě. Možné je vše, například vyložíme karty, přečtu osud z ruky, uzdravím neduhy, také nějaký ten rituálek.