HASNA

Osvobodit se

.
Mnoho osob přichází na svět se samostatným úkolem, s osobním posláním, ovšem současná společnost plnění poslání nepodporuje a lidi ujařmuje tak, že nemají buď peníze nebo čas. Situace se postupně zlepšuje a tak již nyní můžeme najít způsob, jak přežít bez nutnosti vazby na společnost. Základní podmínkou je nemít dluhy ani peníze navíc, jen to, co potřebujeme k životu. Druhou podmínkou je, že nebudeme nikomu ubližovat, nikomu škodit a pokud budeme nuceni porušovat zákon, tedy způsobem, který nikomu neubližuje, nikoho nepoškozuje. Za třetí je zde doporučení, aby plnění životního poslání zůstalo skryto za jinou činností, nejlépe související.
Mám snahu zde vypsat zkušenosti z hledání zdrojů přežití u osob, které společnost odmítla nebo poškodila zdraví v běžné zotročující práci. Patří sem také případy dispraxie, tedy neschopnosti pracovat. Tuto dispozici může mít celé etnikum nebo osoby, pro které je předurčeno konkrétní zaměstnání a jiné způsoby obživy jsou blokované.
Další doporučení se týká způsobů řešení potíží, problémů a bloků. Vždy nejprve hledáme příčiny, mapujeme situaci, můžeme se zeptat přátel na jejich názor, také se můžeme ptát karet. Některé bloky nebo potíže jsou osudové, mají nás zavést na cestu, kterou pro nás osud připravil. Kdo má napojení, může si pomoci svojí představou řešení, tedy magickým postupem. Kdo nemá napojení, může požádat někoho, kdo esoterické služby nabízí.
Shodneme se na tom, že jen velmi skromní a zajištění lidé mohou existovat aniž by porušovali zákony. Nejsme na tom zase tak špatně, jsou státy, kde se bez porušení zákonů přežít nedá a každý je jednou nohou ve vězení. Předpokládám, že s porušováním zákonů se počítá a kdo si nežije nad poměry, tomu to projde. Jde také o to, že sledování osob je drahou záležitostí a tak není zájem sledovat ty osoby, u kterých se náklady nevrátí.
Při hledání způsobů přežití si také připomeneme, že je zde limit náhodných příjmů. Paběrkování do 20 resp. 30 tisíc za rok se neřeší, nemusí být na to živnostenský list. To umožňuje vyzkoušet podnikatelský záměr nebo zdroj příjmů a ŽL si pořídit teprve až se podnikání osvědčí a prosadí.
Pokud chci vypsat možnosti podnikání a existenčních zdrojů, musím počítat s tím, že je může kdokoli využít, pokud vejdou ve známost. Pak zaniknou, protože žádné zdroje nejsou neomezené. Z toho důvodu nepíši na internet, ale pouze na papír pro své přátele.
Dlouho dopředu se počítalo s tím, že Internet se stane nepoužitelným pro šíření alternativních názorů. Informace budou sdělovány jiným způsobem. Někdo bude mít starší počítač nepřipojený k internetu.
A kde tedy hledat penízky pro život podle svých představ? Běžné jsou a budou příležitostné brigády, také aktivity spojené s energiemi a informacemi, například, masáže, tantra, léčitelství vše asi v okultní praxi. Budeme žít pospolu.