home

HERMESIS

Prokletí Čechů

13. 09. 2022

.
Probíhá další etapa besed na Youtube, tentokrát na duchovní téma, to ale bude na dlouho, většina kultů je již usazena a nic už nehledá. Očekávám změny v mocenské orientaci Německa, tak jsem si otevřel povídání na téma "Co můžeme od Německa čekat." Soubor byl přidán 30.8.2022 a za dva týdny měl 35 543 shlédnutí.
Nejlepší vztahy s Německem měli kníže Václav a císař Karel IV., ovšem ani slovo o tom, kolik museli Němcům odvádět stříbra a volů. Moc si přeji vytvoření spojení Visegrádské čtyřky plus Slovinska a věřím, že jsou dobré podmínky k tomu, aby se to podařilo. Německá moc oslabí, sjednocovat Evropu nebude.
Moje psaní vyprovokovalo jiné sdělení. Dokument chválil císaře Rudolfa II., že zajistil prosperitu Čech a že nikde neválčil.  9. 7. 1609 vydal císař Rudolf II. Rudolfův Majestát, který zvýhodnil nekatolické církve. Další sdělení však budí velké pochybnosti. Císař Rudolf II. prý na základě konfliktu s částí protestantů Český stát proklel a prokletí prý je stále platné. Jsem si jistý, že k tomu nikdy nedošlo, ale nutí mne to hledat. Našel jsem na stránkách Spiritu toto: 
Rudolf II. údajně řekl: „Praho, nevděčná pražská nevěstko, já jsem tebe slavnou učiniti ráčil, ale ty nyní vyháníš mne, dobrodince svého. Pomsta boží přijdiž na tebe a prokletí na celou zemi českou.“ Kletba se opravdu vyplnila – následovala pražská defenestrace, bitva na Bílé hoře, třicetiletá válka a nestabilita. Zoufalý panovník se tedy nemýlil.
Mocenské boje po smrti císaře nebyly způsobeny žádným prokletím. Mnoho společného měly později Napoleonské války. Ptám se, zda někdo ještě nyní působí prokletí Česka: objevili se Šediváci a na dotaz kdo škodí v Čechách na Moravě  a ve Slezsku, objevily se temné bytosti. Později všechny shořely. Žádné prokletí už neplatí, snad ani nikdy neplatilo. Nastal čas pro dohody a pro opuštění konfrontací.
Rudolf II. žádné prokletí nevyhlásil.