starý a nový svět

Mnozí první budou poslední

.
Reaguji na článek http://blog.aktualne.cz/blogy/tomas-halik.php?itemid=35282 
Profesor Halík dostal ocenění a sdělil světu své plány, vytvoří velkou jednotnou Evropu od Atlantiku po Ural. Patrně naváže na Osmanskou říši, německou 3. říši a Islámský stát. Žádná jiná říše totiž neměla tak silné ambice. Mluvil o tom, že se "bouře" přežene a nastane čas pro obnovu církve na základě původního Ducha svatého, tedy programu. Já si takový vývoj nepřeji, tak budu sledovat, jak se mu daří. Mám k tomu dvě připomínky. 
Měl by si ověřit, zda autorita o kterou se opírá, je silnější, než autorita, která řídí změny. 
Je psáno, že mnozí první budou poslední a mnozí poslední že budou první. To platí všeobecně ve všech mocenských změnách. O ty jde i nyní. Důležité je to slovo "mnozí". Je totiž možné, že mnozí první zůstanou zase první. Sametová revoluce to potvrzuje. 
Já už jsem v režimu relaxace, chystám se navštěvovat wellness, kterých je dnes už hodně. Přichází však nové entity (duchovní skupiny) a inkarnují se do mladých generací. Jistě si vytvoří svět podle svých představ. Síly Stvořitele a Nejvyšší inteligence je vede, podporuje a chrání, současně nám dává znamení, abychom jim uvolnili cestu a vytvořili dobré sociální a existenční podlmínky. 
Proces změn zpomalil, abychom se mohli seznámit se změnami, zvolit perspektivní duchovní cestu a přijmout životní úkol. Pro mnohé bude rok 2020 již rokem klidným.