starý a nový svět

Ještě poslední krok

.
Když se ptali jakési vyšší autority ti, kteří měli v plánu stvořit člověka, zda mohou, získali souhlas za podmínky, že člověk nedostane lásku a sex. Melkor prosadil jen sex za účelem narození potomků. Ten rozpor byl zde trvale přítomný a důvodem byla snaha vyšší kosmické inteligence ubránit se člověku a mít vliv na jeho vývoj. Tedy nahota, láska, erotika a sexualita jsou ony hodnoty,  které rozdělují lidský svět někdy až paradoxně. Stačí připomenout, že kterýsi politik byl obviněn z toho, že před dvanácti lety plácl po zadečku pokojskou. Byl odsouzen za harasmus a přišel o post. Horší je to v Indii. Tam po znásilnění ženu upalují aby na partu erotomanů nežalovala. Následují tresty. 
Jak se zákaz nahoty, lásky a erotiky projevil v lidské historii? Lidé měli výběr: buď byli frustrovaní že lásku a erotiku nemají nebo byli trestáni za to, že si to užívali. Je pravda, že to nemusíme řešit dnes, ale je nutné zkušenost vyhodnotit a řešení dát k dispozici kultům pro diversifikované řešení. 
Když jsem hledal stopy v historii, uvědomil jsem si, že Perseus za své služby a hrdinství získal princeznu Andromédu. Asi to princezna nebyla, když Andros Médes znamená muž z Médské říše, kterou rozvrátil. Vysvětlili mu, že je jedno, zda má lásku k muži nebo k ženě a tak do lidské historie vstoupila homosexualita. V historii se to projeví ve vztahu k ženám. Ještě dnes mají někteří politici vedle sebe "první dámu" a jiní ne, i to ukazuje kam koho zařadit. 
Ve starověku a možná i nyní do světa přicházejí misionáři Beránci s doprovodným personálem. Ať prosazovali nahotu, lásku, erotiku a sex, řekněme "strom života" nebo naopak tuto oblast prožívání trestali a likvidovali, tak se zde setkali s velkou opozicí, smrtí a likvidací své říše. Jednoho zlikvidoval Abrahám místo syna Izáka, druhý byl sťat v Médské říši a následně Médeia zabila své dva syny jako výraz pokání, že vyšli z "hříšného vztahu". Jak je vidět, budeme muset toho ještě hodně vyřešit než si obnovíme přístup ke stromu života a vrátíme do života radost z nahoty, lásku jako samozřejmou součást života a vztahu, erotiku jako zdroj pozitivní energie a sex pro uvolnění psychiky a vznik nového života.  Zda tato oblast lidstvo spojí nebo rozdělí. 
.