HERMESIS

léčitelství, zklidnění mysli

Můžeme mít obtěžující myšlenky a zklidnění mysli jsou postupy, jak se jich zbavit a vrátit se zpět do klidu a pohody. Sem patří také paranoidní představy o pronásledování a ohrožení. Kdo nemá osobní zkušenost, nedokáže to pochopit a říká: vždyť jsou to jen představy ve tvém mozku, tak se jich zbav. Stejně tak by mohl říci: cože? Žlučníkový záchvat? Vždyť je to jen ve tvém žlučníku, tak se toho zbav. Obtěžující představy a stavy v mozku jsou velmi nepříjemné, blokují lidskou mysl a mohou vést až ke smrti z vyčerpání nebo způsobit nádor na mozku, postižený je vnímá jako realitu. Psychická pohoda je stav zdraví a prodlužuje život. Může to znamenat, že máme v hlavě ticho.
Osobní zkušenost je nepřenosná a toto téma není medializované, takže zde mohu zapsat jen moji osobní zkušenost, formy obtěžujících prožitků a způsob, jak se jich zbavuji. Jako nepříjemné a obtěžující můžeme prožívat působení energií a také informacemi. Energie psychosomatická se projevuje jako stěhovavá bolest, přijde a poleví, zapůsobí jinde a poleví. Je nutné se jí zbavit, preotože po třech dnech může poškodit tělesný orgán, mozek, srdce, žaludek, plíce nebo jiný, na který působí. Takové působení eliminujeme přijetím energie z některého ze zdrojů. Zdrojem energie může být příroda, jídlo, přítomnost přátelské a milované bytosti, napojení na vesmírný zdroj, procházka supermarketem, cesta vlakem, pobyt na slunci, nahota v teple, film, hudba, tvůrčí úspěch a výčet jistě není úplný.     
Větší potíže mohou způsobit cizí průvodci nebo dokonce přivtělenci. Přinášejí obtěžující informace a my podléháme představě, že jsou to naše autentické. Je těžké soudit, zda je přijmout jako dobré nebo odmítnout jako manipulativní nebo obtěžující. Asi záleží na době, kdy působí. Nejhorší asi je, když působí nespavost. Kombinace nespavosti a odebírání energie může způsobit vážné poškození těla, nádor na mozku nebo oslabení a infarkt srdce. Kdo nemá schopnosti se tomu ubránit, ať se obrátí na esoterika, který se tím zabývá.
Uvedu zde několik postupů, kterými jsem se bránil útokům. Některé z nich jistě zvládne každý: skutečně účinná je asi pouze likvidace útočících energií a útočných egregorů a to několika způsoby. Schopnosti však mají pouze osoby povolané k esoterické nebo magické praxi. Silnější než tyto útoky je však láska. Prozářil jsem pokoj příchozí červenou energií lásky nebo růžovou energií klidu a pohody a útoky ustaly. Také jsem použil vypínač kterým jsem ve své představě příchozí představy vypnul a také pomohlo, když jsem si vytvořil vlastní zklidňující představy. To všechno působilo okamžitě a lépe než nějaká psychofarmaka. V přítomnosti druhé osoby, nejlépe ženy, také na nás nic neútočilo. Každý si jistě vytvoří vlastní praxi, své vlastní postupy. Naštěstí jsou to prožitky zcela okrajové, které mi působí psychické potíže jen zřídka a obvykle v noci. Snad jsem přesvědčil, že je snadné je řešit a netrápit se jimi. 
-