lg_novy-svet.jpg (6683 bytes)

Nový svět

26.9.2017

Zpět do reality

Kolem půlnoci na dnešek  jsem viděl návrh nového světa, zatím bez bytostí. Vzbudil jsem se a snažil jsem se vizi měnit, šlo to. Přijal jsem to jako výzvu vytvořit nový svět nejen pro sebe, ale pro všechny. Začlo bychom ve střední Evropě v postkomunistických zemí. Tyto země devalostovaly dvě světové války a správa podle židobolševického vzoru, ale mohlo to být horší. Máme hodně společných znaků a tak rozhodla vyšší moc, že budeme mít stejný osud a že s nápravou světa se začne zrovna zde.    
Ta dnešní vize mi velmi připomínala film Sexmise. Ve filmu ženy žily v klecích s okolím spojené pouze televizí. Pospěšme si, dokud takto nežijeme, vytvořme si alespoň vizi světa, kterou bychom mohli nazvat rájem. Tu svoji výchozí představu bych mohl nazvat "soukromí oddělené přírodou". To soukromí může mít mnoho forem. Může patřit osamělému poustevníkovi, tradiční rodině nebo společnému životu v komunitě, finančně nenáročné. 
Hlavně bych chtěl žít se souvěrci, se kterými bychom tyto všechny vize společně řešili. Třeba se poštěstí. Mít vše, co k životu a práci potřebujeme.
Otevřel jsem další téma a jdu pokračovat ve spaní. Budu je pak doplňovat.