lg_poradna.jpg (6582 bytes)

Systémová poradna

07d - marný vztah, hledání vztahu a vztah marný, nenaplněný

1 jaký máte nyní vztah: budeme řešit marný nenaplněný vztah. Problém se týká mužů i žen. V krajním případě došlo i k sebevraždě z nešťastné lásky, ale každý nenaplněný vztah působí potíže. Řešení je několik, ale skoro ve všech máme blok způsobený "etickými" pravidly a osobní ješitností.
2 zda na Vás někdo myslí: když zjistíme, že na nás někdo myslí, někdo má zájem o vztah, neodmítneme ho, však nějaká forma vztahu se jistě najde. Stačí komunikovat a občas se sejít jako přátelé. Vztah se časem jistě nějak vyvine, možná oba zjistí, že vztah nemá smysl, možná najdou nějaký společný zájem a jistěže se vztah může stát i trvalý partnerský.
3 zda vztahu osud přeje: u těch marných nenaplněných vztahů nešťastné lásky zpravidla jednomu osud přeje a ujišťuje, že onen je ten pravý a druhému osud vztah blokuje. Důvodů může být několik a nemusíme je přijmout. Je však pravda, že proti osudu se nepostavíme.
4 velmi často nový vztah blokují vlivy na jedné nebo na druhé straně. Za nejčastější považuji vliv opuštěného partnera, závistivé kamarádky, některé duchovní síly kazí a blokují partnerský vztah zejména mezi jinověrci, mamince vadí, že jí cizí ženská odvádí synka, firmě vadí, že její zaměstnanec myslí na své vztahy více než na svoji práci a blok vzniká také tam, kde je partner nesympatický nebo nepřijatelný z nějakého důvodu.
5 co brání v navázání vztahu? Měli bychom si uvědomit, co brání v navázání vztahu a zda to lze nějak překonat. Ženy často dělají tu chybu, že čekají, že něco partnera napadne samo. To je blud, muže nikdy nic nenapadne, co by si žena přála. Je nutné se zeptat přímo, zda má to či ono v plánu. Když máme o vztah s někým zájem, sdělíme mu své nabídky a zeptáme se, zda má o vztah zájem. Jeho rozhodnutí pak akceptujeme a nesnažíme se ho změnit.
6 optimální doba kontaktu: každý vztah má optimální dobu kontaktu. To znamená být spolu tak akorát, přiměřeně. Někdo by chtěl být s partnerem stále, jiný vůbec. Vše se může změnit, ale na začátku vztahu můžeme kontaktovat partnera obden až jednou týdně, tím se nic nezkazí, a sledujeme, jak často se partner sám ozývá. Správně nastavená frekvence kontaktu a společné chvíle je zárukou trvalého vztahu a doba společně strávená se může prodlužovat.
7 odmítnutí partnera. Odmítnutý partner je schopen pronásledovat, stále kontaktovat, stále něco nabízet a na odmítnutí reaguje ještě vyšší aktivitou. Řešením je jasné sdělení, že o kontakt není zájem, lze to opakovat a pak se důsledně odmlčet a na žádné další podněty a nabídky nereagovat.
8 psychická manipulace: když situaci z nějakého důvodu nezvládáme, musíme požádat o pomoc.
9 modely chování z výchovy:
10 konečné řešení nastane ve chvíli, kdy oba partneři, žádaný i odmítnutý, mají nové partnery, kteří ji plně vyhovují a nic nového už nehledají nebo alespoň nové zájmy, které je naplňují.
lg_poradna.jpg (6582 bytes)