lg_coven.jpg (6927 bytes)
Pravidla

Zákaz sdělovat lidem moudrost a pravdu

-
- Pozorně jsem sledoval zprávy a sděloval jsem dobré rady, jak by bylo možné problémy řešit a úspěšně vyřešit. Na mé dobře míněné rady nebyl vůbec žádný ohlas. Věděl jsem, že patřím k nějakému názorovému proudu, ale teprve nedávno jsem si přečetl zásady New Age a tak jsem mohl označit svoji názorovou orientaci. Shoduji se s New Age ve všech hlavních myšlenkách. Následně jsem poznal také skupinu, ke které program patří. Jde o sluneční božstvo, které působilo již před třemi milénii v Egyptě a které zde někde působilo trvale až do dnešních dnů. Tak jsem se ukotvil, ale nyní se musím přizpůsobit způsobu existence. Včera a dnes jsem psal stránku Sluneční božstvo a invokoval jsem Pythágora. Věnoval se mi, vyzval mne, abych se podíval, kdy žil. Žil v letech mínus asi 540 a 510. Ve Wikipedii píší: "Když se roku 538 př. n. l. zmocnil vlády na Samu tyran Polykratés, Pythagoras uprchl a kolem roku 530 př. n. l. založil v dnešním Crotone v Kalabrii filosofickou školu." Ta doba má s dobou dnešní hodně společného.   
- Právě dnes pověřil prezident republiky Miloš Zeman vítěze voleb Andreje Babiše sestavením vlády. Přitom prohlásil, že Andrej Babiš je silnou osobností, kterou mohou jeho protivníci kopat nejvýše do kotníčku, na víc nemají. Ve svém krátkém projevu premiér Andrej Babiš vyjádřil své odhodlání vrátit Českou republiku mezi přední evropské země. Myslel asi ekonomicky, kulturně asi ne. Vše bude podřízeno této prioritě a někde se na to prostředky vzít musí. Václav IV. zvyšoval produktivitu koupáním ve Vltavě, jsou jistě lepší způsoby jak nepoctivé potrestat, například mohou platit vysoké pokuty. Určitě zde bude snaha upevnit stát, jiná cesta, jak být lepší než Švýcarsko a Lucembursko, prostě není.     
- Chtě jsem psát o něčem jiném. V roce mínus 550 měl kdosi snahu povznést lidstvo, v té době působili Budha, Konfucius, Pythagoras a mnoho dalších učenců, Židé si četli v Babylónu hliněné destičky a pak přišel konec. Babylón byl zničen Asyřany a Peršany, k moci se dostali tyrani. Židé se vrátili do Judeje a bylo jim vysvětleno, jak se mají chovat,  proběhla "očista života veřejného i rodinného". Následné všechny války udržovaly lidi v otroctví a poslušnosti, likvidovaly také alternativní snahy. Spolu s Darwinem si myslím, že přežije ten, kdo se dokáže přizpůsobit. První krok je akceptovat zákaz sdělovat lidem moudrost a pravdu. S tím problém nemám, opravdu nemusím nikomu nic sdělovat a také už vím, že radit můžeme jen těm, kteří o radu požádají. Tak uvidíme. 
- Prožíváme dobu, která má mnoho historických paralel a ti, kdo řídí svět, jistě o tom vědí. Ovšem současně vidíme všichni, že plánované likvidační tendence se nedaří realizovat, věřím, že se podaří situaci stabilizovat a položit základy pro lepší společnost. Premiér Babiš asi nebude novým budovatelem, v jeho programu mnohé chybí, například spolupráce ve střední Evropě, ale není sám, kdo se snaží situaci společnosti zlepšit.