vztahy, tato stránka   

Osobní vztahy si každý musí napravit sám

Zde je sice mnoho rad, ale každý, každá, jsou schopni realizovat pouze část, mají bloky, nedůvěru, stav vyhoření, snahu manipulovat a ovládat, mít nad vztahem kontrolu a rozhodovat o něm, spoléhá na pravidla ctnosti a tím vším si působí potíže. Vzpomínám si, prázdniny jsem přežíval na chatě nedaleko Brna a tam se každou sobotu večer scházeli chataři "na dolině" a zpívali u táboráku. Když mi bylo osm nebo deset let, najednou to ustalo a už se u táboráku chataři nikdy nesešli. Vím, že za každou aktivitou stojí nějaký konkrétní organizátor a skončí současně se svojí akcí. Jenže toto bylo všeobecné. Dříve se lidé scházeli na vánoce a v určité době, opět kolem toho roku 1961 vše ustalo. Každý zůstal sám ve svém soukromí. Myslím, že to způsobila socialistická spiritualita. Historie se opakuje, ale vždy s nějakou změnou. Nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. 
Zde začíná naše cesta do nového věku. Úpravou vztahů v rodině, rodu i kultu. Rodiny nefungují a rody a kulty zde nejsou. Zaměříme se na rutinu a prožitky. Rutina, to je především úspěšné zvládnutí všech úkolů v zaměstnání i v rodině. Kdo to snadno zvládne, nemá spory a konflikty. Kdo si neví rady, může požádat o radu. Radů a radilů se najde vždy několik, každý si tím posílí své ego, uplatní své zásady, každý jinak řeší problémy a někteří to dělají za odměnu. Věříme, že právě oni dají dobrou radu. A prožitky? Společné prožitky jsou zdrojem životních radostí a potěšení, ale mají jedno pravidlo: nedají se opakovat na stejném místě ve stejné situaci. Přes práh knajpy jedný se dvakrát nesmí. Hledám ženy léčitelky, které mne provázely na mých zážitcích.
Vztahy jsou z velké části ovlivněny spirituálními vlivy osudu, nic proti tomu, jen mi vadí, že se do vztahu nescházejí souvěrci, ale jinověci, zejména alternativci dostávají do partnerského vztahu jinověrce hlídače, v horším případě skeptika z kultu Aristotelova. Proto doporučuji poznat sebe sama a podle výsledku zkoumání si uvědomit, jakého partnera chceme a takového hledat. Když je nabízený partner hodně odlišný od vysněného vzoru, pak nebrat a čekat na dalšího. Doporučuji také hledat souvěrce, tedy člověka podobného nám samým, pozor ale, aby neměl stejné chyby jako my. Když najdeme několik souvěrců, můžeme s nimi obnovit tradici setkání a prožitků.   
Také se musím zmínit o chybách, které si nosíme s sebou. Lidé se dělí na ty, kteři potřebují vedení a na ty, kteří chtějí mít klid a jednají podle svých rozhodnutí. Vy, kteří potřebujete být vedeni, najděte si autoritu, kterou budete poslouchat, pro začátek aspoň tu televizi nebo internetové rady. Kdo vedení nepotřebuje ten ať přijme tuto zásadu: co vlastní svědomí označí za dobré, to dobré je. Souvěrci mají tu vlastnost, že jejich svědomí je shodné nebo hodně podobné. Poznejme tedy sebe sama, abychom pak mohli hledat své souvěrce.  
A ještě mám dvě rady, jak mít úspěch u žen. Navrhnul jsem, že budeme hrát hru. Budu jí dávát různé návrhy, některé hodně odvážné, a budu počítat s tím, že budu odmítnut, protože ty návrhy jsou současně i komplimenty. No a když kývne, tak jdeme na to, určitě necouvnu, protože je to nejen kompliment, ale také mé přání. A druhá vypozorovaná zásada: když se chovám k ženě důvěrně a skončím hned jak projeví nevoli, tak to je v pohodě, maximálně to může být trapas, ale když má žena nějaké očekávání a k ničemu nedojde, tak je to malér, konec vztahu, který třeba ještě ani nezačal. Jo a každá žena chce mít svého chlapa jen sama pro sebe.